Difoti Yöntemi

"Difoti Yöntemi ile diş problemleri daha kolay tespit ediliyor."

DIFOTI Görüntüleme Cihazı
Diş çürüğü en önemli sağlık problemidir. Diş kordonu yani diş diziliminde yer alan hasta bir diş tedavi edilmediği sürece diğer dişlere bulaşıcı etki sağlar. Çürük dişler yanlarında bulunan diğer sağlıklı dişleride bu şekilde hasta hale getirebilmektedir. Diş hastalığı dünyada çocuklar ve yetişkinleri tehdit eden sessiz bir salgın halini alıyor.

Sağlıklı dişlerinizin çürümesini engellemek için DIFOTI diş yüzeylerinizde yer alan başlangıç, açık ve orta derece tüm çürüklerin tespitini sağlamaktadır.

Dişlerinizde bulunan kırık, çatlak veya çürümeleri erken teşhis için kullanılan ve radyasyon içermeyen ışık sistemi ile güvenilir bir şekilde uygulanan yeni bir tedavi yöntemidir.

Dijital Görüntüleme Fiber-Optik Trans-Işıklandırma, erken koronal diş çürümesini tespit etmek için X-ışını ile değil , Fiber Optik ışığı kullanan dijital bir tanılama ve görüntüleme cihazıdır.

DIFOTI ile diş hekimleri çürük lezyonları, restorasyonların yakınındaki çürüme ve radyografik görüntüleme (film veya dijital) ile tespit edilemeyen kırıklar ve çatlaklardan güvenle ve güvenilir şekilde tespit edebilirler.
Yüksek hassasiyet ve duyarlılığa sahip olmakla beraber belirli bir süre boyunca seçilen lezyonların izlenebilme potansiyeline sahiptir.

DIFOTI Nasıl Çalışır?
Görünür ışık, elyaf optik transillümasyon (FOTI) yoluyla elde edilen dişlerin görüntüleri dijital bir CCD kamera ile elde edilir ve özel algoritmalar ile analiz için bilgisayara gönderilir. Çürük lezyonlarının konumunu ve tanısını gerçek zamanlı olarak gösterir. Sonuçları ise DIFOTI ‘nin radyolojik görüntülemesiyle düz yüzey çürüklerin tespiti için üstün hassasiyetini ortaya koymaktadır.